Skip to main content
KARIÉRA – nové pracovní příležitosti

Společnost Brembo získává 100% podíl v dánské společnosti SBS Friction

Avatar for admin
By 
0 comments

Tato akvizice je v souladu s novou misí společnosti Brembo stát se uznávaným „poskytovatelem řešení“ s cílem reagovat na nová paradigmata udržitelné mobility a nabídnout lepší zážitek z řízení.

Společnost Brembo podepsala dohodu o akvizici sta procent kapitálu dánské společnosti SBS Friction A/S, která vyvíjí a vyrábí brzdové destičky ze sintrovaných a organických materiálů pro motocykly, a zejména pro inovativní a ekologické modely.
 
Tato operace umožní začlenit strategický komponent, jako jsou brzdové destičky, do aktuální škály výrobků Brembo, se zvláštním důrazem na životní prostředí, a dále posílit její vedoucí postavení v odvětví motocyklů.

Akvizice je v souladu s novou misí společnosti Brembo stát se uznávaným „poskytovatelem řešení“ s cílem reagovat na nová paradigmata udržitelné mobility a nabídnout lepší zážitek z řízení. 

„Jsme mimořádně spokojeni s tím, že můžeme společnost SBS Friction přivítat v naší skupině“, uvedl prezident společnosti Brembo Alberto Bombassei. „Navzdory mimořádně složitým tržním souvislostem se přirozená touha společnosti Brembo investovat do inovací nezastaví. Akvizice představuje důležitý střípek naší strategie: umožňuje začlenit ještě konkrétnější dovednosti do klíčové oblasti a dále posílit naši nabídku výrobků „made in Brembo“ ve prospěch našich zákazníků.“ 

„Společnost Brembo je velmi spolehlivým partnerem, který vždy oceňoval technologické know-how společnosti SBS Friction a její pozici na trhu“, uvedl prezident skupiny SBS Peter Eriksen Jensen. „Jsme rádi, že budeme součástí silné průmyslové skupiny Brembo, která bude podporovat rozvoj společnosti. Tato operace je dobrým řešením pro skupinu SBS, společnost SBS Friction, spolupracovníky i město Svendborg.“ 

Operace předpokládá protiplnění ve výši 224 milionů dánských korun, což odpovídá 30 milionům eur, které budou uhrazeny s využitím dostupných likvidních prostředků, a podléhá obvyklým mechanismům úpravy předpokládaným pro obdobné operace. Hodnota transakce (enterprise value) činí 300 milionů dánských korun, což odpovídá 40,3 milionu eur. Završení dohody se předpokládá v prvním čtvrtletí roku 2021.

Avatar for admin

Author: admin