Skip to main content
KARIÉRA – nové pracovní příležitosti

O společnosti Brembo

Společnost Brembo byla založena v lednu roku 1961 ve městě Curno v provincii Bergamo. Své jméno dostala podle říčky protékající touto severoitalskou provincií.

Na začátku firma vyráběla brzdové kotouče jen pro osobní automobily, později přibyly brzdové systémy pro motocykly a následně se produkty společnosti Brembo dostaly až do závodních automobilů Formule 1. V současné době Brembo vyrábí a dodává své brzdové systémy nejvýznamnějším automobilkám a výrobcům motocyklů po celém světě. Naše výrobní závody najdete v 15 zemích světa, kontinentálně tak máme zastoupení v Evropě, Asii i Americe.

Díky výzkumu a vývoji nových materiálů, technologickým inovacím a špičkové kvalitě výrobků se Brembo stalo nejprestižnější značkou ve svém oboru. Na výzkumu a vývoji se podílí zhruba desetina zaměstnanců. Vývojové centrum společnosti Brembo, technologický park Kilometro Rosso v Bergamu, patří mezi nejšpičkovější centra vědy v Itálii. Důraz na kvalitu výrobků je jednou ze základních hodnot společnosti. Díky možnosti odlévat ve vlastních slévárenských provozech má Brembo kvalitu svých produktů pod kontrolou od samého začátku výrobního procesu.

Český výrobní závod Brembo Czech sídlí v Ostravě – Hrabové od roku 2011 a zaměstnává na 1 400 pracovníků. Vyrábí se zde špičkové brzdové moduly pro prémiové řady osobních automobilů Tesla, Land Rover, Audi, BMW, Porsche nebo například Mercedes-Benz.

Za zmínku stojí, že na české pobočce probíhá kompletní výrobní proces od odlévání brzdových třmenů a dalších podvozkových částí z hliníku, přes obrábění, povrchovou úpravu, až po finální montáž brzdového modulu.