Skip to main content
KARIÉRA – nové pracovní příležitosti

INOVACE | DESIGN | STYL: Nový třmen pro Polestar 2

Avatar for admin
By 
0 comments

Unikátní brzdové řešení, ve kterém je lehkost hliníku zdůrazněna výraznou linií třmenu a jeho zlatou barvou, bylo vyvinuto ve spolupráci se zákazníkem.

Polestar, nová značka Volva full electric, zahájila výrobu svého modelu Polestar2 a brzy uvidíme na silnicích mnoho novinek, které tento futuristický sedan představil v předpremiéře na posledním autosalonu v Ženevě.

Mezi všemi vyniká nový brzdový systém Brembo s novým třmenem s charakteristickým designem, který byl vytvořen speciálně tak, aby se integroval a zvýrazňoval charakteristiky značky Polestar. Linie navržené oddělením Brembo Stile jsou inspirovány typicky skandinávskou tradicí, která je spojením funkčnosti a minimalistického designu, v kombinaci s kreativitou a inovací typickou pro italský design společnosti Brembo.

Výsledkem je jedinečný brzdový systém, ve kterém charakter a lehkost typické pro hliník doplňují výraznou linii třmenu a jeho zlatou barvu, kterou si Polestar vybral v ostrém kontrastu s neutrálními barvami vozu a díky které je skrz kola dobře viditelný třmen Brembo ještě lépe rozpoznatelný.

Vpředu je třmen navržen tak, aby litému kotouči 375 mm x 35 mm dodal maximální výkon. Jeho design minimalizuje kontakt destiček s kotouči, když nejsou používány, což umožňuje tiché brzdění, snížený valivý odpor a následnou nižší spotřebu a větší autonomii baterie.

Litý plovoucí kotouč je vyroben ze dvou materiálů, litiny (brzdný povrch) a hliníku (zvon). To umožňuje získat nižší hmotnost (-15-20 %), větší pohodlí při jízdě, menší korozi, menší opotřebení, lepší brzdný výkon.

Tento systém představuje jedinečné řešení brzdění, ve kterém se perfektně spojují inovace, design, styl a výkon. Cesta při navrhování tohoto třmenu začínající od jeho designu byla dlouhá a vzrušující. Brembo nejprve analyzovalo charakteristické rysy značky zákazníka, její umístění, hodnoty, které chce sdělit, a identifikovalo používané estetické kódy. V Polestaru tedy identifikovalo moderní, „digitálnější“ interpretaci všech klasických principů skandinávského designu, které díky nadčasovému minimalismu spojují funkčnost a krásu.

Dalším krokem bylo pokusit se „převést“ všechny tyto prvky do nového třmenu. Cíl: získat minimalistický a čistý produkt, který je zároveň plný inovací a kreativity, což jsou typické rysy Bremba a italského designu. Všechna rozhodnutí byla vždy výsledkem součinnosti týmů Bremba a Polestaru, schválené návrhy nakonec umožnily přejít k modelu a ke konečnému zavedení produktu do výroby.

V této perspektivě byl brzdový systém Brembo vybrán zákazníkem jako jeden z komponentů určených pro komunikaci hodnot značky. Zlatý nádech třmenu a jeho čistý design se staly symbolem Polestaru 2.

Avatar for admin

Author: admin