Skip to main content
KARIÉRA – nové pracovní příležitosti

Brembo otevře v Hrabové příští rok novou výrobní halu

Avatar for admin
By 
0 comments

V průmyslové zóně v Ostravě-Hrabové postaví dělníci do příštího září novou výrobní halu, která rozšíří výrobu italské společnosti Brembo. 

V České republice se výrobní závod společnosti Brembo nachází v průmyslové zóně v Ostravě-Hrabové. Výrobní hala byla postavena v roce 2009, pro výrobu brzdových systémů Brembo je využívána od roku 2011. V současné době v továrně pracuje zhruba tisícovka lidí, počet zaměstnanců by měl ale do příštího roku vzrůst.

Projekt Radegast

Na začátku října slavnostně poklepali hlavní představitelé firmy na základní kámen nové výrobní haly, která se bude nacházet o jen pár set metrů dále od současné ostravské adresy společnosti. Provoz by měl být zahájen v září příštího roku.

“Nová hala rozšíří výrobní proces například o lakování odlitých kusů, které momentálně zadáváme externí firmě,” říká manažer Filip Jedelský a dodává, že důraz je kladen především na automatizaci procesů a využití nejnovějších technologií. “Do nově postavené továrny se přesune celý výrobní úsek montáže, který uvolní prostor pro rozšíření obrobny a také slévárny hliníku,” vysvětluje Jedelský.

Vznikne 400 nových pracovních míst

Se vznikem nové haly počítá společnost se vznikem asi 400 nových pracovních míst. „Snažíme se zaměstnávat především lidi z regionu, což je ale v současné době stále obtížnější,“ vysvětluje Jedelský. Doposud ve výrobní hale pracovali čeští, slovenští a polští zaměstnanci, situace na trhu práce ale donutila firmu shánět pracovníky i v dalších zemích.

Nové technologie ulehčí lidem práci

Do nové haly, která se bude nacházet jen o pár metrů dál od současné adresy, se podle plánu přesune část výrobních procesů. Velká část práce bude vykonávána automaticky, společnost pracuju na zavádění nových výrobních technologií. „Například už nyní jsou na slévárně v provozu automatické licí stroje, ale naším cílem je rozšířit výrobu k plné automatizaci,“ říká technoložka Isabel Nguyenová.

Lidé se ale o svou práci bát nemusí, stroje jejich pozice nahrazovat nebudou. „Zaměstnanci budou mít možnost rozvíjet svou odbornost, protože těžkou manuální práci vykoná stroj. Bude ale potřeba dohlížet na nový výrobní postup,“ popisuje Nguyenová. V nové hale budou podle technici usilovat o propojení digitalizace a automatizace s klasickými slévárenskými technologiemi.

Avatar for admin

Author: admin